Gerraint Thomas og Barnes søstre i rammen, som langlister for hver begivenhed udgivet forud for løbene i Harrogate i september
De britiske ryttere, der konkurrerer ved 2019 UCI Road World Championships, er blevet afsløret. De lange lister for hver af begivenhederne, der finder sted i Yorkshire fra den 22. til den 29. september, er blevet offentliggjort af det nationale styrende organ, British Cycling.
Af dem med et råb er Geraint Thomas måske den mest profilerede, men Simon Yates er bookmakernes valg til at udfordre favoritten Mathieu van der Poel på den bakkede racerbane.
På trods af et væld af britiske WorldTour-ryttere, er Tom Pidcock måske den mest favoriserede til at vinde en World Champs-titel, selvom han skal konkurrere i under-23-løbet.
I kvindernes landevejsløb får begge Barnes-søstre en omtale, hvor den dobbelte nationale mester Alice ønsker at tilføje regnbuestriberne til hendes to nuværende britiske trøjer. Begge søstre er opført i tidskørsel og landevejsløb.
'At konkurrere i et verdensmesterskab på hjemmebane er en mulighed, som sandsynligvis kun vil ske én gang i en rytters karriere,' sagde British Cycling Performance Director Stephen Park.
Du kan tjekke vores guide til kapsejladsen her: Yorkshire 2019 World Championships - Løbsplan, ruter og alt hvad du behøver at vide
British Cycling lange lister til UCI Road World Championships
Elite mænds landevejsløb (hold på seks)
Adam Blythe
Hugh Carthy
Gabz Cullaigh
Owain Doull
Alex Dowsett
Tao Geoghegan Hart
Matthew Holmes
Chris Lawless
Luke Rowe
Ian Stannard
Ben Swift
Connor Swift
Geraint Thomas
Adam Yates
Simon Yates
Elite mænds tidskørsel (to steder)
Alex Dowsett
Tao Geoghegan Hart
Geraint Thomas
Elite Women's Road Race (hold på seks)
Lizzy Banks
Alice Barnes
Hannah Barnes
Dani Christmas
Lizzie Deignan
Rebecca Durrell
Pfeiffer Georgi
Natalie Grinczer
Anna Henderson
Elizabeth Holden
Nikki Juniper
Hayley Simmonds
Sophie Wright
Elite Women's Time Trial (to steder)
Alice Barnes
Hannah Barnes
Pfeiffer Georgi
Elizabeth Holden
Hayley Simmonds
U23 mænds landevejsløb (hold på fem)
Stuart Balfour
Matt Bostock
Ethan Hayter
Tom Pidcock Rob Scott
Jake Stewart
Ethan Vernon
Joey Walker
Matthew Walls
Fred Wright
U23 mænds tidskørsel (to steder)
Ethan Hayter
Tom Pidcock
Charlie Quarterman
Ethan Vernon
Junior mænds landevejsløb (hold på fem)
Lewis Askey
Tom Couzens
Alfie George
Leo Hayter
Oliver Rees
Oli Stockwell
Tosh Teare
Ben Tulett
Max Walker
Sam Watson
Junior mænds tidskørsel (to steder)
Leo Hayter
Oliver Knight
Oscar Nilsen Julien
Tom Portsmouth
Oliver Rees
Max Walker
Sam Watson
Junior Women's Road Race (hold på fem)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Eluned King
Sophie Lewis
Amy Monkhouse
Anna Shackley
Amelia Sharpe
Abi Smith
Maddie Wadsworth
Junior Women's Time Trial (to steder)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Sophie Lewis
Amy Monkhouse
Caitlin Peters
Amelia Sharpe
Abi Smith